Oferty sylwestrowe 2024/2025 w polskich górach!

Sylwester w Polańczyku – aktualne oferty

Brak wpisów w wybranej kategorii.


Przejdź do strony głównej lub do mapy strony.

Sylwester w Polańczyku

Polańczyk jest jedną z kilku malowniczo położonych miejscowości nad Zalewem Solińskim. Posiada bogatą bazę noclegową, domy wczasowe, sanatoria oraz kwatery prywatne. Największym plusem miasteczka są piękne widoki, bliskość do Zalewu oraz jego atrakcji. To również wspaniała baza wypadowa do zwiedzania Bieszczad.

Co można tam robić w okresie sylwestrowym?

Warto wybrać się na narty, by poszaleć na śniegu na bardzo dobrze przygotowanych trasach narciarskich. Znajduje się tam sztucznie oświetlany, orczykowy wyciąg Dedal o długości 330m, z różnicą wzniesień wynoszącą 62m. Na terenie obiektu jest również szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz punkty gastronomiczne. Wyciąg znajduje się również w Bukowcu koło Polańczyka (na trasie Polańczyk-Czarna). Jest sztucznie oświetlony, talerzykowy o długości 500m z różnicą wzniesień wynoszącą 100m. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu na miejscu. 6km od Polańczyka leży nowoczesny, orczykowy wyciąg Solina-Jawor, leżący nad samym zalewem. Z panoramicznej i ponad 1200 metrowej trasy z różnicą wzniesień 250m, można podziwiać najpiękniejsze solińskie widoki. Na miejscu można wynająć instruktora, sprzęt czy zostać na noc.

Panoramę Bieszczad wraz z Jeziorem Solińskim można podziwiać z punktu widokowego na Sawinie (516m.n.p.m.). Polańczyk leży w samym sercu gór, dlatego jest idealnym miejscem dla spacerów, również w zimowej aurze. Dla turystów przygotowano kilka ścieżek spacerowych dostosowanych do możliwości wszystkich piechurów. Polańczyk i okolice można również zwiedzać z końskiego grzbietu. W ofercie hotelu Karino można znaleźć naukę jazdy konnej, jednodniowe rajdy czy kuligi połączone z ogniskami. Polańczyk to też miejsce, z którego można odwiedzić wyspy mieszczące się na Zalewie Solińskim, m.in. Dużą, na której znajdują się ośrodki wypoczynkowe.

Oprócz aktywnego spędzania czasu na nartach lub spacerując pośród gór, można odwiedzić słynne Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, XVIII-wieczną cerkiew przejętą przez kościół katolicki. Najciekawszymi obiektami w kościele są dzwonnica z XIX wieku oraz ołtarz z cudownym obrazem. W Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie zobaczyć można pamiątki po dawnych mieszkańcach tych terenów.

Jeśli jednak mamy ochotę na bardziej zorganizowany sylwester, w Polańczyku można znaleźć bardzo dużo ofert pensjonatów, willi, kwater prywatnych czy też hoteli organizujących tego typu zabawy.

Zachęcamy do skorzystania z pakietów sylwestrowych publikowanych w naszym serwisie!