Oferty sylwestrowe 2022/2023 w polskich górach!

Atrakcje w Zakopanem

Krupówki

Zakopane w sylwestrową noc to duży wachlarz możliwości. Wiele osób wybiera spędzenie go na Krupówkach, gdzie na ulicy wiele osób świętuje nadejście Nowego Roku w gronie przyjaciół.

czytaj dalej

Zakopane

Zakopane to bezsprzecznie jedno z najsłynniejszych miast w Polsce. Znane przede wszystkim z dziewiczej i pięknej przyrody, najlepszych wyciągów narciarskich oraz bogatej kultury góralskiej, oferuje możliwość aktywnego spędzania czasu i spokojniejszego wypoczynku.

Na terenie Zakopanego krzyżuje się wiele szlaków turystycznych, co czyni miasto idealną bazą wypadową dla pieszych wycieczek. To stąd wychodzą główne szlaki prowadzące nad Morskie Oko, Giewont, Halę Gąsienicową, Kasprowy Wierch, Gubałówkę i inne słynne miejsca.

Zakopane jest częścią Tatrzańskiego Parku Narodowego (wpisanego na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO), na którego terenie chroni się zagrożone i rzadkie gatunki zwierząt, m.in. niedźwiedzie brunatne, kozice, świstaki, rysie, orły przednie i inne zwierzęta oraz unikalne rośliny. Na terenie Parku można poruszać się wyłącznie po szlakach, niektóre przystosowane są dla rowerzystów.

Zimowa stolica Polski oferuje dostęp do licznych wyciągów narciarskich i snowboardowych, lodowisk i wypożyczalni sprzętu, a fani skoków narciarskich obowiązkowo muszą przespacerować się pod Wielką Krokiew. Liczne biura oferują również wycieczki ski-tourowe, kuligi, przejażdżki skuterami śnieżnymi, psie zaprzęgi czy nurkowanie pod lodem.

Przy cieplejszej pogodzie można rozważyć jazdę konną czy quady. Na Gubałówce stworzono park linowy z licznymi atrakcjami dla grup, m.in. paintaball, bungee, ścianka wspinaczkowa, loty widokowe szybowcem, strzelnica i inne. W Zakopanem można spróbować sił w paralotniarstwie, tenisie czy wskoczyć do basenu po ciężkim dniu. Wskazane są też spacery – po sławnych Krupówkach, czy na licznych specjalnie wytyczonych i przygotowanych dla spacerowiczów drogach. Jak widać, amatorzy aktywnego wypoczynku znajdą coś dla siebie.

Zakopane to również kulturowe serce Tatr z licznymi muzeami i zabytkowymi kościołami. Muzeum Tatrzańskie założone w 1888 roku jest najstarszym regionalnym muzeum w Polsce.

Ostatnio dodane atrakcje

Sylwester 2021/2022 w górach – aktualne oferty | SYLWESTER-w-GORACH.pl | Kopiowanie materiałów zabronione