Zakopane w sylwestrową noc to duży wachlarz możliwości. Wiele osób wybiera spędzenie go na Krupówkach, gdzie na ulicy wiele osób świętuje nadejście Nowego Roku w gronie przyjaciół.
Zakopane to bezsprzecznie jedno z najsłynniejszych miast w Polsce. Znane przede wszystkim z dziewiczej i pięknej przyrody, najlepszych wyciągów narciarskich oraz bogatej kultury góralskiej, oferuje możliwość aktywnego spędzania czasu i spokojniejszego wypoczynku.
Na terenie Zakopanego krzyżuje się wiele szlaków turystycznych, co czyni miasto idealną bazą wypadową dla pieszych wycieczek. To stąd wychodzą główne szlaki prowadzące nad Morskie Oko, Giewont, Halę Gąsienicową, Kasprowy Wierch, Gubałówkę i inne słynne miejsca.
Zakopane jest częścią Tatrzańskiego Parku Narodowego (wpisanego na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO), na którego terenie chroni się zagrożone i rzadkie gatunki zwierząt, m.in. niedźwiedzie brunatne, kozice, świstaki, rysie, orły przednie i inne zwierzęta oraz unikalne rośliny. Na terenie Parku można poruszać się wyłącznie po szlakach, niektóre przystosowane są dla rowerzystów.
Zimowa stolica Polski oferuje dostęp do licznych wyciągów narciarskich i snowboardowych, lodowisk i wypożyczalni sprzętu, a fani skoków narciarskich obowiązkowo muszą przespacerować się pod Wielką Krokiew. Liczne biura oferują również wycieczki ski-tourowe, kuligi, przejażdżki skuterami śnieżnymi, psie zaprzęgi czy nurkowanie pod lodem.
Przy cieplejszej pogodzie można rozważyć jazdę konną czy quady. Na Gubałówce stworzono park linowy z licznymi atrakcjami dla grup, m.in. paintaball, bungee, ścianka wspinaczkowa, loty widokowe szybowcem, strzelnica i inne. W Zakopanem można spróbować sił w paralotniarstwie, tenisie czy wskoczyć do basenu po ciężkim dniu. Wskazane są też spacery – po sławnych Krupówkach, czy na licznych specjalnie wytyczonych i przygotowanych dla spacerowiczów drogach. Jak widać, amatorzy aktywnego wypoczynku znajdą coś dla siebie.
Zakopane to również kulturowe serce Tatr z licznymi muzeami i zabytkowymi kościołami. Muzeum Tatrzańskie założone w 1888 roku jest najstarszym regionalnym muzeum w Polsce.
Muszyna to znane uzdrowisko z sanatoriami i pijalniami wód mineralnych. Do Muszyny można też przyjechać na letni lub zimowy wypoczynek, bo w okolicy nie brakuje szlaków pieszych i rowerowych oraz dobrze zagospodarowanych stoków do uprawiania sportów zimowych. Spragnieni relaksu mogą odpocząć w muszyńskich Magicznych Ogrodach, a miłośnicy kultury i tradycji mogą poznawać cerkwie dawnego Klucza Muszyńskiego. Będąc w Muszynie, koniecznie trzeba zwiedzić tajemnicze ruiny XIV-wiecznego muszyńskiego zamku.
Krynica-Zdrój słynie przede wszystkim jako uzdrowisko, którego sława sięga drugiej połowy XIX wieku. Otaczające Krynicę wzniesienia jeszcze w okresie międzywojennym uczyniły z tego miasta ważny ośrodek sportów zimowych. Dzięki licznym inwestycjom Krynica-Zdrój prężnie się rozwija jako wiodący ośrodek narciarstwa. Mogą tu zaszaleć zaawansowani narciarze i snowboardziści, a początkujący mogą zacząć przygodę z narciarstwem pod okiem licencjonowanych instruktorów.
Muszyna to nie tylko popularne uzdrowisko słynące ze swoich ujęć i rozlewni wód mineralnych oraz sanatoriów. Muszyna zasługuje na miano miasta ogrodów. Odwiedzając Muszynę można zrelaksować się w największych w Polsce Ogrodach Sensorycznych (Ogrodach Zmysłów), wzmocnić duchowo w Ogrodach Biblijnych lub rozbudzić romantyczny nastrój w Ogrodach Miłości, zwanych też Magicznymi Ogrodami. Ogrody Miłości są atrakcyjne o każdej porze dnia, ale niepowtarzalny nastrój panuje w nich po zmierzchu. Warto to sprawdzić.
Urokliwa polana górska znajdująca się w dolinie Czarnego Potoku. Cisza i spokój pozwolą rozkoszować się pięknem nieskazitelnej natury przy filiżance porannej kawy czy pysznego śniadania. Szumiący górski potok przepływający przez pole, daje wytchnienie w upalne dni. Zaciszna okolica oraz położenie tuż obok lasu to największe atuty tego miejsca.
Sylwester 2021/2022 w górach – aktualne oferty | SYLWESTER-w-GORACH.pl | Kopiowanie materiałów zabronione