Oferty sylwestrowe 2024/2025 w polskich górach!

Sylwester w Ustrzykach Dolnych – aktualne oferty

Agroturystyka U Janusza

 • Cena od: informacja w obiekcie zł / osoba

Chcesz spędzić niezapomnianego sylwestra w Bieszczadach? Zapraszamy do gospodarstwa agroturystycznego „U Janusza” w Ustrzykach Dolnych!

czytaj dalej

Sylwester w Ustrzykach Dolnych

Bieszczady to niewątpliwie jedne z najpiękniejszych gór w całej Europie. Piękne, nie tak chętnie odwiedzane jak Tatry, dają możliwość na bliskie spotkanie z naturą, bez tłumów deptających nam po piętach. Dlaczego więc nie spędzić tam sylwestra?

Położone w sercu gór Ustrzyki Górne są w zimie jak łatwo się domyślić królestwem dla narciarzy. Amatorzy nart i snowboardów powinni odwiedzić Stację Narciarską Gromadzyń, gdzie znajdą 4 wyciągi oraz 3 trasy (900, 800 i 750m). Wszystkie trasy są sztucznie oświetlane, naśnieżane i ratrakowane. W kompleksie standardowo znajdziemy wypożyczalnię sprzętu, serwis oraz szkółkę. Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy medyczni. Drugim popularnym ośrodkiem jest Stacja Narciarska Lawrota, oddalona nieco od Ustrzyk. Posiada 3 wyciągi (w tym krzesełkowy o długości 1300m i dwa orczyki po 1250 i 300m) i 2 trasy, w tym jedna z kategorią FIS na slalomy i slalomy giganty. Stoki są również sztucznie oświetlane, naśnieżane i ratrakowane. Istnieje także możliwość wypożyczenia sprzętu.

Jeśli nie interesują nas narty, to wybierzmy się na spacer. Możemy wejść na cztery mało wymagające szlaki, by w zimowej aurze podziwiać najdziksze zakątki w Polsce. Możemy wybrać szlak czerwony (ok 4.5 godzinna wycieczka, biegnąca przez Kamienną Lawrotę i grzbiet Małego Króla), niebieski (2 godziny, zbocze Orlika), żółty (2.5 godziny, grzbiet Gromadzynia) i zielony (Lawrota i Mały Król). W Ustrzykach Górnych można wejść na ścieżki dwóch Ekomuzeów. „Hołe” ma 13km i ukazuje walory przyrodnicze, architektoniczne, historyczne i kulturowe tych terenów. Na jego trasie zobaczyć można m.in. cerkiew greckokatolicką w Łodynie i Leszczowatem (XVIIIw.), kiwony czy stare słupy graniczne. Trasa „Hoszów-Jałowe” ma 8km i prowadzi koło cerkwi w Jałowem i Hoszowie, przydrożnych krzyży czy tablic informacyjnych o bitwach toczonych na tych terenach.

W Ustrzykach Dolnych znajdziemy również oferty jazdy konnej, rajdów oraz kuligów. Popularne są także wyprawy na skuterach śnieżnych, nordic walking czy coraz popularniejsze ski toury. Jeśli chcemy przed sylwestrową imprezą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, w Ustrzykach Dolnych na pewno znajdziemy coś, co zaspokoi nasze pragnienia.

Będąc zimą w mieście warto również odwiedzić ciekawe historycznie i kulturalnie miejsca. Jednym z nich jest Muzeum Przyrodnicze BdPN, gdzie możemy zobaczyć wypchane zwierzęta (niedźwiedzie, żbiki, wilki oraz inne zamieszkujące te tereny). W Muzeum do zobaczenia są również stałe ekspozycje o Bieszczadach dawniej i dziś, geologii, ochronie przyrody czy florze i faunie lokalnych gór. Innym muzeum wartym odwiedzenia jest Muzeum Młynarstwa i Wsi, jedyne takie w południowej Polsce. Na liście miejsc do zobaczenia musi znaleźć się Sanktuarium Matki Boskiej Bieszczadzkiej w ustrzyckim Jasieniu z kopią cudownej ikony Matki Bożej Rudeckiej.

Jako miasto nastawione na turystów, kwitnące w okresie zimowym, Ustrzyki Dolne mają dużą bazę noclegową, w której znaleźć można szeroki wachlarz sylwestrowych balów i pakietów przygotowanych dla najbardziej wymagających gości. Osoby pragnące bliskiego kontaktu z naturą, czy amatorzy wystrzałowych imprez – wszyscy powinni znaleźć coś dla siebie.

Ostatnio dodane obiekty

 • Villa Belvedere Kudowa Zdrój wnętrzeVilla Belvedere
  Sylwester 2021/2022 w Uzdrowisku Kudowa-Zdrój w województwie dolnośląskim w Villi Belvedere. Spędź Sylwestra w […]
  Brak komentarzy
 • Pałac PaulinumPałac Paulinum
  Powitaj Nowy rok w neorenesansowej rezydencji myśliwskiej Pałac Paulinum w Jeleniej Górze. […]
  Brak komentarzy
 • Pensjonat CK KalinaPensjonat CK Kalina****
  Sylwester i powitanie Nowego Roku w CK Kalina**** w Uzdrowisku Lądek-Zdrój w województwie dolnośląskim. […]
  Brak komentarzy
 • Dom Wczasowy u JakubaDom wczasowy U Jakuba
  Sylwester w Domu wczasowym U Jakuba w Zakopanem – ponad 100 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami, TV, Wi-Fi i […]
  Brak komentarzy
 • Żółty Dworek KarpaczPensjonat Żółty Dworek
  Sylwester w Pensjonacie Żółty Dworek w Karpaczu – przywitaj Nowy Rok w Pensjonacie z „duszą”. Wybierz […]
  Brak komentarzy