Oferty sylwestrowe 2024/2025 w polskich górach!

Sylwester w Ustroniu – aktualne oferty

Brak wpisów w wybranej kategorii.


Przejdź do strony głównej lub do mapy strony.

Ustroń – pomysł na Sylwestra

Położony w Beskidzie Śląskim Ustroń słynie z sanatoriów, zabytków, ciekawej historii, doskonale rozwiniętego zaplecza rekreacyjnego i malowniczych krajobrazów górskich, usianych szlakami turystycznymi. Wszystko to sprawia, że obok Szczyrku i Wisły jest jednym z najchętniej odwiedzanych, szczególnie zimą, miast w regionie. Czemu więc nie spędzić tam sylwestra?

Hotele i domy wczasowe mają w swych ofertach propozycje balów, imprez i maskarad, choć można znaleźć nietypowe pozycje, nastawione na promowanie lokalnej kultury i kuchni, takie jak ogniska, świętowanie w bacówkach, kuligi czy grillowanie ze zbójnikami. Niecodzienny pomysł na spędzenie sylwestra proponuje Kolej Linowa Czantoria, która organizuje zabawę pod górną stacją. W pakiecie znajduje się zjazd i wjazd kolejką na górę, koncert, dyskoteka, poczęstunek oraz toast. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, dla narciarzy zostanie otwarty wyciąg orczykowy. Panorama na pobliskie miasta i wsie, która rozciąga się z góry, gwarantuje niezapomniane widoki na pokazy ogni sztucznych.

Jeśli jednak jesteśmy fanami zabawy w większym i bardziej spontanicznym gronie, na rynku ustrońskim noworoczna impreza zaczyna się już o godzinie 20. Tłum rozgrzeje najpierw DJ Dread, później ze sceny popłyną na żywo największe przeboje z minionych dekad. Na godzinę dwunastą przewidziano pokaz laserowy oraz ogni sztucznych. Zabawa jest przewidziana do drugiej w nocy.

Jednak sylwester to tylko jeden wieczór w roku, a Ustroń daje wiele możliwości na aktywne spędzenie czasu, szczególnie w zimie. Najlepiej będą się tu czuć narciarze, którzy mogą przebierać w ofercie doskonale przygotowanych do ich potrzeb wyciągów i nartostrad. Najpopularniejszy jest Ośrodek Narciarski Czantoria, gdzie dostępne są cztery wyciągi: kolej linowa (krzesełka, 1640m długości), Solisko (talerzyki, 350m, sztuczne oświetlenie), Faturka (orczyki, 670m) oraz Stokłosica (talerzyki, 198m). W kompleksie jest wypożyczalnia sprzętu, serwis i szkółka narciarska. Ponadto w okolicy znajdują się jeszcze inne wyciągi takie jak Mała Palenica (orczyki, 430m), Duża Palenica (krzesełka, 1000m), Pod Skalicą (orczyki, 200,), Poniwiec (krzesełka, 900m) i Zawodzie (orczyki, 260m). W Ustroniu działa również sezonowe lodowisko.