Oferty sylwestrowe 2024/2025 w polskich górach!

Sylwester w Wiśle – aktualne oferty

Rezydencja Izabella

 • Cena od: 2300 zł / osoba
 • 27.12.2021 - 3.01.2022 (min 3 noclegi)

Sylwester w Rezydencji Izabella w Wiśle. Gwarantujemy wspaniałą zabawę sylwestrową przy muzyce oraz piękne widoki na panoramę Beskidów.

czytaj dalej

Sylwester w Wiśle – daj się skusić!

Mało kto nie słyszał o Wiśle, a wszystko przez Adama Małysza i jego niezapomniane triumfy w skokach narciarskich, które przez lata dostarczały nam emocji. Fani najsłynniejszego polskiego skoczka, powinni być zachwyceni spędzając sylwestra w miejscu jego narodzin, jednak nie tylko oni znajdą w tym niewielkim mieście coś dla siebie.

Wisłę założono w XVII wieku, choć prawa miejskie otrzymała niedawno bo w roku 1962. Leży w malowniczej dolinie Beskidu Śląskiego, u stóp Baraniej Góry, z której wypływają Czarna i Biała Wisełka, po połączeniu tworzące naszą najdłuższą rzekę.

Największą atrakcją Wisły jest skocznia narciarska im. Adama Małysza w Malince, której pierwsza drewniana konstrukcja powstała w 1933 roku. Kilkukrotnie modernizowana i rekonstruowana działała do 2001 roku. Obecny nowy obiekt został oddany do użytku w 2008 roku i były na nim odbywane zawody Pucharu Świata. Skoczni używa się przez okrągły rok. Obok niej stoi wyciąg krzesełkowy. Sama skocznia używana jest jako dobry punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta, gór i okolic.

Jeśli jest mowa o skokach narciarskich, nie sposób nie wspomnieć o Galerii Sportowych Trofeów Adama Małysza w Wiśle. W prywatnym muzeum mieszczącym się przy ulicy 1 Maja, zebrano dużą kolekcję eksponatów. Znajdują się tu przede wszystkim najważniejsze trofea zdobyte przez Małysza. Możemy wśród nich znaleźć medale z igrzysk olimpijskich w Salt Lake City oraz Vancouver, Kryształowe Kule zdobyte w Pucharze Świata (od 2000 do 2007 roku), medale mistrzostw świata, puchary oraz inne trofea oraz nagrody polskie i międzynawowe. W galerii zgromadzono również elementy stroju oraz wyposażenia narciarskiego, którego używał Adam Małysz. Są to m.in. kaski, narty i buty, kombinezony, plastrony oraz inne akcesoria. W zbiorach jest również pokaźna ilość zdjęć z mistrzostw, sportowych imprez czy życia prywatnego.

Niejaką ciekawostką dotyczącą mistrza jest jego figura zrobiona z białej czekolady, znajdująca się w wiślańskim domu kultury na rynku. Waży około dwustu kilogramów i mierzy dwa i pół metra. Zrobiono ją w 2001 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Cukierników RP.

Jeśli jednak nie jesteśmy fanami biernego zwiedzania i wolimy sami założyć narty na nogi, w Wiśle możemy znaleźć kilka wyciągów i stacji narciarskich. Wiele ośrodków organizuje również zabawy sylwestrowe w typowym góralskim stylu z kuligami, ogniskami, pakietami narciarskimi i innymi zimowymi atrakcjami.

Ostatnio dodane obiekty

 • Villa Belvedere Kudowa Zdrój wnętrzeVilla Belvedere
  Sylwester 2021/2022 w Uzdrowisku Kudowa-Zdrój w województwie dolnośląskim w Villi Belvedere. Spędź Sylwestra w […]
  Brak komentarzy
 • Pałac PaulinumPałac Paulinum
  Powitaj Nowy rok w neorenesansowej rezydencji myśliwskiej Pałac Paulinum w Jeleniej Górze. […]
  Brak komentarzy
 • Pensjonat CK KalinaPensjonat CK Kalina****
  Sylwester i powitanie Nowego Roku w CK Kalina**** w Uzdrowisku Lądek-Zdrój w województwie dolnośląskim. […]
  Brak komentarzy
 • Dom Wczasowy u JakubaDom wczasowy U Jakuba
  Sylwester w Domu wczasowym U Jakuba w Zakopanem – ponad 100 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami, TV, Wi-Fi i […]
  Brak komentarzy
 • Żółty Dworek KarpaczPensjonat Żółty Dworek
  Sylwester w Pensjonacie Żółty Dworek w Karpaczu – przywitaj Nowy Rok w Pensjonacie z „duszą”. Wybierz […]
  Brak komentarzy