Oferty sylwestrowe 2018/2019 w polskich górach!

Sylwester w Wiśle – aktualne oferty

Rezydencja Izabella

 • Cena od: 720 zł/os zł / osoba
 • 28.12.2017 - 02.01.2018

Sylwester 2017/2018 w Rezydencji Izabella w Wiśle – trzy terminy pobytu (3 noclegi, 4 noclegi lub 5 noclegów). Gwarantujemy wspaniałą zabawę sylwestrową przy muzyce oraz piękne widoki na panoramę Beskidów.

czytaj dalej

Sylwester w Wiśle – daj się skusić!

Mało kto nie słyszał o Wiśle, a wszystko przez Adama Małysza i jego niezapomniane triumfy w skokach narciarskich, które przez lata dostarczały nam emocji. Fani najsłynniejszego polskiego skoczka, powinni być zachwyceni spędzając sylwestra w miejscu jego narodzin, jednak nie tylko oni znajdą w tym niewielkim mieście coś dla siebie.

Wisłę założono w XVII wieku, choć prawa miejskie otrzymała niedawno bo w roku 1962. Leży w malowniczej dolinie Beskidu Śląskiego, u stóp Baraniej Góry, z której wypływają Czarna i Biała Wisełka, po połączeniu tworzące naszą najdłuższą rzekę.

Największą atrakcją Wisły jest skocznia narciarska im. Adama Małysza w Malince, której pierwsza drewniana konstrukcja powstała w 1933 roku. Kilkukrotnie modernizowana i rekonstruowana działała do 2001 roku. Obecny nowy obiekt został oddany do użytku w 2008 roku i były na nim odbywane zawody Pucharu Świata. Skoczni używa się przez okrągły rok. Obok niej stoi wyciąg krzesełkowy. Sama skocznia używana jest jako dobry punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta, gór i okolic.

Jeśli jest mowa o skokach narciarskich, nie sposób nie wspomnieć o Galerii Sportowych Trofeów Adama Małysza w Wiśle. W prywatnym muzeum mieszczącym się przy ulicy 1 Maja, zebrano dużą kolekcję eksponatów. Znajdują się tu przede wszystkim najważniejsze trofea zdobyte przez Małysza. Możemy wśród nich znaleźć medale z igrzysk olimpijskich w Salt Lake City oraz Vancouver, Kryształowe Kule zdobyte w Pucharze Świata (od 2000 do 2007 roku), medale mistrzostw świata, puchary oraz inne trofea oraz nagrody polskie i międzynawowe. W galerii zgromadzono również elementy stroju oraz wyposażenia narciarskiego, którego używał Adam Małysz. Są to m.in. kaski, narty i buty, kombinezony, plastrony oraz inne akcesoria. W zbiorach jest również pokaźna ilość zdjęć z mistrzostw, sportowych imprez czy życia prywatnego.

Niejaką ciekawostką dotyczącą mistrza jest jego figura zrobiona z białej czekolady, znajdująca się w wiślańskim domu kultury na rynku. Waży około dwustu kilogramów i mierzy dwa i pół metra. Zrobiono ją w 2001 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Cukierników RP.

Jeśli jednak nie jesteśmy fanami biernego zwiedzania i wolimy sami założyć narty na nogi, w Wiśle możemy znaleźć kilka wyciągów i stacji narciarskich. Wiele ośrodków organizuje również zabawy sylwestrowe w typowym góralskim stylu z kuligami, ogniskami, pakietami narciarskimi i innymi zimowymi atrakcjami.

Ostatnio dodane obiekty

 • domek BaligródCałoroczny domek w stylu góralskim
  Sylwester 2018/2019 w wyjątkowym domku zbudowany w stylu góralskim. Zapraszamy na Sylwestra w Bieszczady do malowniczej […]
  1 komentarz
 • Ośrodek CzahówkaOśrodek Wczasowy Czahówka
  Spędź niezapomnianego Sylwestra w Ośrodku Wczasowym Czahówka położonym 9 km na zachód od Żywca, w dolinie rzeki Koszarawy. […]
  Brak komentarzy
 • sylwester BP MaximBiuro Podróży MAXIM
  Wyjątkowy Sylwester 2017/2018 z wiejskim jadłem w LEŚNEJ CHACIE W KRYNICY – ZDROJU. Zapraszamy serdecznie do udziału w […]
  Brak komentarzy
 • Hotel PiwnicznaHotel Piwniczna SPA&Conference
  Niezapomniany Sylwester 2018/2098 w wyjątkowym Hotelu Piwniczna SPA&Conference. Wyjątkowe miejsce, doskonała oprawa […]
  Brak komentarzy
 • Agroturystyka u Janusza - Ustrzyki DolneAgroturystyka U Janusza
  Chcesz spędzić niezapomnianego sylwestra w Bieszczadach? Zapraszamy do gospodarstwa agroturystycznego “U […]
  Brak komentarzy

Najnowsze komentarze

Sylwester 2017/2018 w górach – aktualne oferty | SYLWESTER-w-GORACH.pl | Kopiowanie materiałów zabronione