Oferty sylwestrowe 2019/2020 w polskich górach!

Sylwester w Kłodzku – aktualne oferty

Kowalowe Wzgórze

  • Cena od: Wycena indywidualna zł / osoba
  • 27.12 - 02.01
  • Wycena indywidualna

Niezapomniany Sylwester na Kowalowym Wzgórzu w Górach Stołowych! W ramach pobytu biesiada sylwestrowa z pieczonym prosiakiem, ogniskiem i pokazem sztucznych ogni!

czytaj dalej

Sylwester w Kłodzku

Kłodzko jest miastem leżącym u podnóży Gór Bardzkich nad Nysą Kłodzką. Miejscowość jest wyjątkowo urokliwa, a jej najbardziej znanym zabytkiem jest kilkusetletnia twierdza oraz podziemia, które kiedyś służyły za magazyny. Nie można też zapomnieć o Muzeum Ziemi Kłodzkiej, w którym można poznać historię tego miasta. Znajduje się tu wiele pensjonatów i kwater prywatnych oraz agroturystycznych, w których można spędzić Sylwestra w z rodziną lub przyjaciółmi. W mieście organizowane są liczne imprezy sylwestrowe i biesiady, więc bez problemu można znaleźć coś dla siebie.

Tradycyjnie, w sylwestrową noc, mieszkańcy i goście spotykają się na przepięknej Starówce, gdzie odbywają się pokazy fajerwerków. Często odwiedzanym miejscem jest także Wyspa Piasek, która zachwyca stylową promenadą. Oczywiście Sylwestra można też spędzić bardziej oryginalnie, np. na nartach. Bardzo popularną atrakcją są również kuligi w noc sylwestrową, z których najbardziej cieszą się najmłodsi uczestnicy zabaw. Podczas biesiad w okolicznych gospodarstwach agroturystycznych serwowane są pieczone prosiaki i grzane wino, a goście mogą ogrzać się przy ognisku. Zwieńczeniem wieczoru są pokazy sztucznych ogni.

Spędzając Sylwestra w Kłodzku, warto poświęcić trochę czasu na zwiedzenie miasta, w którym jest mnóstwo zabytkowych, pięknych kamieniczek. Jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków jest bez wątpienia Most św. Jana, który łączy Starówkę z Wyspą Piasek. Nie można też zapomnieć o innych atrakcjach Ziemi Kłodzkiej, która obfituje w różnorodne formy skalne czy wodospady. Widoki wręcz zapierają dech w piersiach, a liczne trasy narciarskie zapewniają idealne warunki do śnieżnego szaleństwa.

W Kłodzku można bez problemów zarezerwować nocleg na sylwestrową noc, choć warto zrobić to nieco wcześniej. Podobnie wygląda sytuacja z imprezami, które organizowane są zarówno w ośrodkach, jak i restauracjach czy gospodarstwach agroturystycznych. Miasto zapewnia doskonałe warunki zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób, które chcą spędzić Sylwestra samotnie lub w gronie przyjaciół.

Sylwester 2017/2018 w górach – aktualne oferty | SYLWESTER-w-GORACH.pl | Kopiowanie materiałów zabronione