Oferty sylwestrowe 2024/2025 w polskich górach!

Sylwester w Karkonoszach – aktualne oferty

Pałac Paulinum

 • Cena od: 882 zł / osoba
 • 31.12.2021-02.01.2022

Powitaj Nowy rok w neorenesansowej rezydencji myśliwskiej Pałac Paulinum w Jeleniej Górze.

czytaj dalej

Pensjonat Żółty Dworek

 • Cena od: 690 zł / osoba
 • 30.12.2021 – 02.01.2022

Sylwester w Pensjonacie Żółty Dworek w Karpaczu – przywitaj Nowy Rok w Pensjonacie z „duszą”. Wybierz naszą ofertę Sylwestra i ciesz się wyjątkową atmosferą!

czytaj dalej

Hotel Kryształ **** Conference&Spa

 • Cena od: od 2150 zł / osoba
 • 28.12- 02.01

Niezapomniany Sylwester w Hotelu Kryształ **** Conference&Spa w Szklarskiej Porębie. Wiele atrakcji, wyśmienita kuchnia i zabawa sylwestrowa do białego rana! Przywitaj Nowy Rok w naszym hotelu!

czytaj dalej

Karkonosze

Karkonosze to największy (36km długości) i najwyższy masyw górski w Sudetach, który przyciąga co roku tłumy turystów. Ich najwyższy szczyt- Śnieżka (1603m), ze swoim wyglądem przypominającym stożek wulkaniczny, zachwyca swym surowym pięknem. Szczyt ten wyrasta ponad zrównane wokół grzbiety, więc jest on największą górą, nie tylko w Karkonoszach ale i w całych Sudetach. Śnieżka zbudowana jest ze skał metamorficznych nazywanych hornfelsami, które odznaczają się wyjątkową twardością i odpornością na wietrzenie. Całość szczytu pokryta jest rumowiskiem skalnym, co wywołane jest intensywnym wietrzeniem mrozowym.

Karkonosze zajmują 650 km ², z czego mniejsza, północna część (185 km²) leży na terenie Polski, natomiast pozostała, a co za tym idzie większa część, znajduje się w Czechach. Karkonosze, podobnie jak część Gór Izerskich, Kotlina Jeleniogórska i część Rudaw Janowickich, należą do jednostki geologicznej zwanej masywem. Są to góry bardzo stare, ich centralna część, powstała w okresie górnokarbońskim ok. 320 mln lat temu, tworzy intruzja granitowa, a otaczają ją skały metamorficzne.

Karkonosze oferują nam wiele ciekawych szlaków zarówno turystycznych, jak i rowerowych. Jeżeli poszukujemy ciszy i spokoju, którą nie mogą nam zapewnić popularne miejscowości, idealnie się do tego nadają takie miejsca jak Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie, czy Góry Izerskie. Są to miejscowości, które są fantastyczne nie tylko na aktywnie spędzany wypoczynek, ale również na leniuchowanie wśród natury. Tutejsza fauna i flora, która należy do najbogatszych i najcenniejszych w całych Sudetach, idealnie się do tego nadaje. Jeżeli chodzi o klimat, jest to niestety kapryśne miejsce, nieodpowiednie dla ludzi z chorobami układu krążenia, z powodu ”skoków” ciśnienia, temperatury oraz wysokiej wilgotności powietrza. Niekorzystnym czynnikiem jest również mgła, najczęściej występująca jesienią i zimą, która spowija Karkonosze utrudniając widoczność. Z tego względu, np. na Śnieżce, mimo niezwykłej panoramy Kotliny Jeleniogórskiej, Czeskich Karkonoszy, Gór Wałbrzyskich, Kamiennych i Sowich, Gór Stołowych i Orlickich a nawet Śnieżnika, widoczność zasnuta mgłą, występującą tu średnio 306 dni w roku, nierzadko nie pozwala nam na podziwianie odległych widoków. Ponadto śnieg utrzymuję się w Karkonoszach często nawet siedem miesięcy. Mimo tych wszystkich niedogodności związanych z nieprzychylnym klimatem, Karkonosze są wspaniałym miejscem, pełnym atrakcji i przede wszystkim przepięknych widoków.

Wyróżnione obiekty

 • Hotel OrlikHotel Orlik ***
  Sylwester 2022/2023 w Hotelu Orlik *** położonym w centrum Krynicy-Zdroju. Jego dużym atutem jest niewielka odległość od Deptaka, […]
  3 komentarze
 • Hotel Activa w zimieHotel Activa ***
  Sylwester 2023/2024 w Hotelu Activa *** – na miłośników białego szaleństwa czekają liczne stacje narciarskie oraz […]
  5 komentarzy
 • Willa Trela - MuszynaWilla Trela
  Willa Trela to kameralny obiekt noclegowy położony w Muszynie, na Zapopradziu. Zaciszne położenie i niewielka odległość od wielu […]
  3 komentarze
 • Irena - ŻegiestówOśrodek wypoczynkowy Irena
  Pobyt z wyżywieniem HB! Ognisko z pieczonymi kiełbaskami i grzańcem, przywitanie Nowego Roku lampką szampana. Serdecznie […]
  Jeden komentarz
 • Willa Monika - MuszynaWilla Monika
  Spędź sylwestra w Szczawniku, w pobliżu atrakcji Muszyny oraz stoków Dwóch Dolin. […]
  2 komentarze

Ostatnio dodane obiekty

 • Villa Belvedere Kudowa Zdrój wnętrzeVilla Belvedere
  Sylwester 2021/2022 w Uzdrowisku Kudowa-Zdrój w województwie dolnośląskim w Villi Belvedere. Spędź Sylwestra w […]
  Brak komentarzy
 • Pałac PaulinumPałac Paulinum
  Powitaj Nowy rok w neorenesansowej rezydencji myśliwskiej Pałac Paulinum w Jeleniej Górze. […]
  Brak komentarzy
 • Pensjonat CK KalinaPensjonat CK Kalina****
  Sylwester i powitanie Nowego Roku w CK Kalina**** w Uzdrowisku Lądek-Zdrój w województwie dolnośląskim. […]
  Brak komentarzy
 • Dom Wczasowy u JakubaDom wczasowy U Jakuba
  Sylwester w Domu wczasowym U Jakuba w Zakopanem – ponad 100 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami, TV, Wi-Fi i […]
  Brak komentarzy
 • Żółty Dworek KarpaczPensjonat Żółty Dworek
  Sylwester w Pensjonacie Żółty Dworek w Karpaczu – przywitaj Nowy Rok w Pensjonacie z „duszą”. Wybierz […]
  Brak komentarzy