Oferty sylwestrowe 2018/2019 w polskich górach!

Sylwester w Kluszkowcach – aktualne oferty

Brak wpisów w wybranej kategorii.


Przejdź do strony głównej lub do mapy strony.

Sylwester w Kluszkowcach

Kluszkowce to wieś niedaleko Zbiornika Czorsztyńskiego, coraz chętniej odwiedzana przez turystów z całej Polski. Bliskość do centrum sportów wodnych i przystani dla jachtów oraz dużego ośrodka narciarskiego sprawia, że miejscowość z roku na rok staje się popularniejsza i chętnie odwiedzana przez amatorów sportów letnich i zimowych. Jest też idealnym miejscem do spędzenia sylwestra, jeśli mamy dość zatłoczonych i popularnych zimą turystycznych miejscowości.

Główną atrakcją zimową Kluszkowców jest bezsprzecznie nowoczesny Ośrodek Naricarski Czorsztyn-Ski. Znajduje się w nim 8 tras narciarskich dostosowanych do narciarzy na każdym poziomie zaawansowania, od amatorów po zawodowców. Najdłuższa trasa ma kilometr długości, a łączna długość wszystkich tras wynosi 5km. Na szczyt wwozi narciarzy 6 wyciągów (2 krzesełkowe i 4 orczyki). Trasy są sztucznie oświetlane, naśnieżane i pieczołowicie przygotowywane każdego dnia. Ośrodek pomaga przy zaplanowaniu kuligów, imprez sportowych i integracyjnych oraz górskich wycieczek czy ski-touringu, wypożycza sprzęt narciarski i rakiety śnieżne. Kluszkowce leżą również blisko Pienin, w których roi się od innych narciarskich kompleksów.

Jeśli nie mamy ochoty na narty czy skutery, warto zwiedzić okolicę pieszo. Kluszkowce znajdują się w miejscu skąd szlakami turystycznymi można dostać się w wiele ciekawych i słynnych miejsc, chociażby na Lubań, do Niedzicy czy w Pieniny. Z pobliskich wzgórz rozciągają się zapierające dech widoki, dlatego też nie dziwi duża ilość wież widokowych i altan, z których można podziwiać panoramę okolic.

Będąc w Kluszkowcach nie można nie wstąpić na Zamek Czorsztyn. Częściowo zachowane ruiny XIII-wiecznego tego jednego z najsłynniejszych zamków w Polsce można zwiedzać również zimą. 14km od wsi znajduje się inna dobrze znana średniowieczna budowla, czyli Zamek w Niedzicy. Po zwiedzeniu warto również wstąpić do Parku Miniatur, w którym zbudowano małe wersje dobrze znanych pałaców, kościołów, dworów i innych budowli w skali 1:20. W okolicy znajduje się także drewniany Kościół św. Marcina w Grywałdzie, który pochodzi z XV wieku. Jeśli lubimy zwiedzać sakralne budowle nie można nie zobaczyć Kościoła św. Bartłomieja w Niedzicy z XIV wieku oraz Kościoła św. Michała Archanioła w Dębnie z XV wieku.

Kluszkowce są miejscem na spędzenie idealnego i aktywnego sylwestra. Dzień możemy spędzić na stoku czy szlaku, by potem przenieść się na zabawę do samego rana. Niewątpliwym plusem tej miejscowości jest bliskość wciąż nowego, dużego ośrodka narciarskiego, świetnie przygotowanego dla turystów, lecz nie aż tak zatłoczonego jak inne popularne „zimowe stolice” Polski. Niedaleko jest również w Pieniny oraz do wielu historycznie i kulturalnie słynnych miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć.

Ostatnio dodane obiekty

 • domek BaligródCałoroczny domek w stylu góralskim
  Sylwester 2018/2019 w wyjątkowym domku zbudowany w stylu góralskim. Zapraszamy na Sylwestra w Bieszczady do malowniczej […]
  1 komentarz
 • Ośrodek CzahówkaOśrodek Wczasowy Czahówka
  Spędź niezapomnianego Sylwestra w Ośrodku Wczasowym Czahówka położonym 9 km na zachód od Żywca, w dolinie rzeki Koszarawy. […]
  Brak komentarzy
 • sylwester BP MaximBiuro Podróży MAXIM
  Wyjątkowy Sylwester 2017/2018 z wiejskim jadłem w LEŚNEJ CHACIE W KRYNICY – ZDROJU. Zapraszamy serdecznie do udziału w […]
  Brak komentarzy
 • Hotel PiwnicznaHotel Piwniczna SPA&Conference
  Niezapomniany Sylwester 2018/2098 w wyjątkowym Hotelu Piwniczna SPA&Conference. Wyjątkowe miejsce, doskonała oprawa […]
  Brak komentarzy
 • Agroturystyka u Janusza - Ustrzyki DolneAgroturystyka U Janusza
  Chcesz spędzić niezapomnianego sylwestra w Bieszczadach? Zapraszamy do gospodarstwa agroturystycznego “U […]
  Brak komentarzy

Najnowsze komentarze

Sylwester 2017/2018 w górach – aktualne oferty | SYLWESTER-w-GORACH.pl | Kopiowanie materiałów zabronione