Oferty sylwestrowe 2024/2025 w polskich górach!

Sylwester w Kluszkowcach – aktualne oferty

Brak wpisów w wybranej kategorii.


Przejdź do strony głównej lub do mapy strony.

Sylwester w Kluszkowcach

Kluszkowce to wieś niedaleko Zbiornika Czorsztyńskiego, coraz chętniej odwiedzana przez turystów z całej Polski. Bliskość do centrum sportów wodnych i przystani dla jachtów oraz dużego ośrodka narciarskiego sprawia, że miejscowość z roku na rok staje się popularniejsza i chętnie odwiedzana przez amatorów sportów letnich i zimowych. Jest też idealnym miejscem do spędzenia sylwestra, jeśli mamy dość zatłoczonych i popularnych zimą turystycznych miejscowości.

Główną atrakcją zimową Kluszkowców jest bezsprzecznie nowoczesny Ośrodek Naricarski Czorsztyn-Ski. Znajduje się w nim 8 tras narciarskich dostosowanych do narciarzy na każdym poziomie zaawansowania, od amatorów po zawodowców. Najdłuższa trasa ma kilometr długości, a łączna długość wszystkich tras wynosi 5km. Na szczyt wwozi narciarzy 6 wyciągów (2 krzesełkowe i 4 orczyki). Trasy są sztucznie oświetlane, naśnieżane i pieczołowicie przygotowywane każdego dnia. Ośrodek pomaga przy zaplanowaniu kuligów, imprez sportowych i integracyjnych oraz górskich wycieczek czy ski-touringu, wypożycza sprzęt narciarski i rakiety śnieżne. Kluszkowce leżą również blisko Pienin, w których roi się od innych narciarskich kompleksów.

Jeśli nie mamy ochoty na narty czy skutery, warto zwiedzić okolicę pieszo. Kluszkowce znajdują się w miejscu skąd szlakami turystycznymi można dostać się w wiele ciekawych i słynnych miejsc, chociażby na Lubań, do Niedzicy czy w Pieniny. Z pobliskich wzgórz rozciągają się zapierające dech widoki, dlatego też nie dziwi duża ilość wież widokowych i altan, z których można podziwiać panoramę okolic.

Będąc w Kluszkowcach nie można nie wstąpić na Zamek Czorsztyn. Częściowo zachowane ruiny XIII-wiecznego tego jednego z najsłynniejszych zamków w Polsce można zwiedzać również zimą. 14km od wsi znajduje się inna dobrze znana średniowieczna budowla, czyli Zamek w Niedzicy. Po zwiedzeniu warto również wstąpić do Parku Miniatur, w którym zbudowano małe wersje dobrze znanych pałaców, kościołów, dworów i innych budowli w skali 1:20. W okolicy znajduje się także drewniany Kościół św. Marcina w Grywałdzie, który pochodzi z XV wieku. Jeśli lubimy zwiedzać sakralne budowle nie można nie zobaczyć Kościoła św. Bartłomieja w Niedzicy z XIV wieku oraz Kościoła św. Michała Archanioła w Dębnie z XV wieku.

Kluszkowce są miejscem na spędzenie idealnego i aktywnego sylwestra. Dzień możemy spędzić na stoku czy szlaku, by potem przenieść się na zabawę do samego rana. Niewątpliwym plusem tej miejscowości jest bliskość wciąż nowego, dużego ośrodka narciarskiego, świetnie przygotowanego dla turystów, lecz nie aż tak zatłoczonego jak inne popularne „zimowe stolice” Polski. Niedaleko jest również w Pieniny oraz do wielu historycznie i kulturalnie słynnych miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć.

Wyróżnione obiekty

 • Hotel OrlikHotel Orlik ***
  Sylwester 2022/2023 w Hotelu Orlik *** położonym w centrum Krynicy-Zdroju. Jego dużym atutem jest niewielka odległość od Deptaka, […]
  3 komentarze
 • Hotel Activa w zimieHotel Activa ***
  Sylwester 2023/2024 w Hotelu Activa *** – na miłośników białego szaleństwa czekają liczne stacje narciarskie oraz […]
  5 komentarzy
 • Willa Trela - MuszynaWilla Trela
  Willa Trela to kameralny obiekt noclegowy położony w Muszynie, na Zapopradziu. Zaciszne położenie i niewielka odległość od wielu […]
  3 komentarze
 • Irena - ŻegiestówOśrodek wypoczynkowy Irena
  Pobyt z wyżywieniem HB! Ognisko z pieczonymi kiełbaskami i grzańcem, przywitanie Nowego Roku lampką szampana. Serdecznie […]
  Jeden komentarz
 • Willa Monika - MuszynaWilla Monika
  Spędź sylwestra w Szczawniku, w pobliżu atrakcji Muszyny oraz stoków Dwóch Dolin. […]
  2 komentarze

Ostatnio dodane obiekty

 • Villa Belvedere Kudowa Zdrój wnętrzeVilla Belvedere
  Sylwester 2021/2022 w Uzdrowisku Kudowa-Zdrój w województwie dolnośląskim w Villi Belvedere. Spędź Sylwestra w […]
  Brak komentarzy
 • Pałac PaulinumPałac Paulinum
  Powitaj Nowy rok w neorenesansowej rezydencji myśliwskiej Pałac Paulinum w Jeleniej Górze. […]
  Brak komentarzy
 • Pensjonat CK KalinaPensjonat CK Kalina****
  Sylwester i powitanie Nowego Roku w CK Kalina**** w Uzdrowisku Lądek-Zdrój w województwie dolnośląskim. […]
  Brak komentarzy
 • Dom Wczasowy u JakubaDom wczasowy U Jakuba
  Sylwester w Domu wczasowym U Jakuba w Zakopanem – ponad 100 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami, TV, Wi-Fi i […]
  Brak komentarzy
 • Żółty Dworek KarpaczPensjonat Żółty Dworek
  Sylwester w Pensjonacie Żółty Dworek w Karpaczu – przywitaj Nowy Rok w Pensjonacie z „duszą”. Wybierz […]
  Brak komentarzy