Oferty sylwestrowe 2018/2019 w polskich górach!

Sylwester w Szklarskiej Porębie – aktualne oferty

Brak wpisów w wybranej kategorii.


Przejdź do strony głównej lub do mapy strony.

Szklarska Poręba – co robić w noc sylwestrową?

Szklarska Poręba to zdecydowanie jedno z najpopularniejszych zimowych miast Polski. Może to zasługa bycia stolicą Radiowej Trójki, która często gości lub nadaje z tego karkonoskiego miasta. Może to zasługa wielu atrakcyjnych szlaków turystycznych, pomników przyrody, skansenów czy muzeów, które po prostu trzeba odwiedzić. Jednak zimą Szklarska Poręba ze względu na fantastyczne warunki klimatyczne i świetnie przygotowane trasy zjazdowe, staje się Mekką dla narciarzy i snowboardzistów.

Noc Sylwestrowa to bezsprzecznie dla wielu jedno z najważniejszych wydarzeń w sezonie. Jednak szampan i dobra muzyka dla niejednego to tylko wstęp do niezapomnianego świętowania nadejścia Nowego Roku. Dla narciarzy to dobra okazja do spędzenia wolnego czasu tak, jak lubią najbardziej, czyli na stoku a Szklarska Poręba umożliwia im to w stu procentach.

Narciarze w Szklarskiej Porębie mogą przebierać w ofertach stacji i wyciągów. Najpopularniejszym i najnowocześniejszym kompleksem w regionie jest Ski Arena Szrenica. W jej skład wchodzą trzy wyciągi krzesełkowe, trzy orczyki i jeden zaczep przeznaczony dla dzieci. Ośrodek przygotował dla narciarzy pięć tras. Można skorzystać z bardzo trudnej trasy zjazdowej FIS (kolor czarny), mającej dwa kilometry długości. Nieco łatwiejszymi są nartostrady Lolobrygida (4400m) oraz Śnieżynka (2080m), obie oznaczone są kolorem czerwonym. Dla niedoświadczonych narciarzy i dzieci przygotowano nartostradę Puchatek (1470m, cała oświetlona) oraz Halę Szrenicką (650m), odpowiednią dla slalomistów. Trasy są sztucznie dośnieżane i ratrakowane. W ośrodku można wypożyczyć sprzęt oraz skorzystać ze szkółki narciarskiej i wykwalifikowanego instruktora.

W okolicy znajduje się również pięć innych wyciągów i stacji narciarskich. Jeśli znudzą się nam zjazdy oraz slalomy i zapragniemy czegoś innego, w Szklarskiej Porębie istnieje możliwość skorzystania z lodowiska, wypożyczenia rakiet śnieżnych czy nart biegowych i wybranie się na leśny spacer, podczas którego będziemy mogli podziwiać piękno karkonoskiej przyrody zimą. Organizowane są również ogniska, kuligi, również nocne z pochodniami, oraz coraz popularniejsze w Polsce przejażdżki psimi zaprzęgami.

Sylwester 2017/2018 w górach – aktualne oferty | SYLWESTER-w-GORACH.pl | Kopiowanie materiałów zabronione