Oferty sylwestrowe 2024/2025 w polskich górach!

Chatka Puchatka – schronisko

Sylwester to ten jedyny i niepowtarzalny wieczór w roku, dlaczego więc nie spędzić go w wyjątkowym miejscu? Najwyżej położone schronisko w Bieszczadach, Chatka Puchatka, daje taką możliwość.

Choć nie dla wszystkich. Fani bliskiego kontaktu z naturą oraz całkowitego oderwania od cywilizacji będą jednak zachwyceni.

Schronisko Chatka Puchatka

Chatka Puchatka lub Tawerna, jak często się ją nazywa, pierwotnie służyła jako wojskowy punkt obserwacyjny, lecz kilka lat po przejęciu przez PTTK została przystosowana do pełnienia roli schroniska turystycznego. Gospodarzem jest tu od lat słynny Lutek Pińczuk, bieszczadzka legenda i goprowiec, o którym w PRL-u śpiewano piosenkę o twardzielu na koniu z Połoniny Wetlińskiej. Wciąż jest jedną z najsławniejszych osób w Bieszczadach, a turyści nie raz wdrapują się na górę tylko po to, by go poznać.

Warunki

Jak widać, warunki w Chatce Puchatka nie są dla wszystkich i mogą niejednego odstraszyć. Nie wszystkim marzy się również sylwester w takim miejscu. Jednak dla osób poszukujących czegoś innego i wyjątkowego to idealne miejsce. Schronisko mieści się na szczycie, z którego rozciągają się malownicze widoki, szczególnie piękne zimą. Przy dobrej pogodzie wschody i zachody słońca na długo zapadają w pamięć.

Chatka Puchatka daje możliwość na spędzenie ostatniego dnia w roku w kameralnym gronie najbliższej rodziny, przyjaciół, nieznanych amatorów górskich eskapad lub samotnie, pozwalając na kontemplację, wyciszenie i bliski kontakt z naturą.

Lokalizacja

Schronisko czynne jest przez cały rok, a swoim gościom oferuje niewątpliwie spartańskie warunki, które jednak pozwalają poczuć prawdziwy klimat Bieszczad i stać się prawdziwymi górskimi turystami. Położone na szczycie Połoniny Wetlińskiej nie ma kanalizacji oraz instalacji elektrycznej. Woda dowożona jest do budynku w kanistrach, dlatego też wrzątek można dostać za drobną opłatą.

W schronisku znajdują się dwie sale, w których łącznie mieści się dwadzieścia osób (16 złotych od osoby, trzeba przyjść z własnym śpiworem). Odpocząć można w świetlicy, a w bufecie dostać ciepły posiłek, ciepłe i zimne napoje oraz słodycze. Swoją dyżurkę mają tu także goprowcy. Toaleta mieści się na zewnątrz, jednak dla osoby nocujące w schronisku mogą korzystać z tej wewnątrz budynku.

0 0 głosy/ów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnio dodane atrakcje

 • Ruiny zamku w Muszynie

  Muszyna to znane uzdrowisko z sanatoriami i pijalniami wód mineralnych. Do Muszyny można też przyjechać na letni lub zimowy wypoczynek, bo w okolicy nie brakuje szlaków pieszych i rowerowych oraz dobrze zagospodarowanych stoków do uprawiania sportów zimowych. Spragnieni relaksu mogą odpocząć w muszyńskich Magicznych Ogrodach, a miłośnicy kultury i tradycji mogą poznawać cerkwie dawnego Klucza Muszyńskiego. Będąc w Muszynie, koniecznie trzeba zwiedzić tajemnicze ruiny XIV-wiecznego muszyńskiego zamku.

 • Jaworzyna Krynicka - trasa narciarska

  Krynica-Zdrój słynie przede wszystkim jako uzdrowisko, którego sława sięga drugiej połowy XIX wieku. Otaczające Krynicę wzniesienia jeszcze w okresie międzywojennym uczyniły z tego miasta ważny ośrodek sportów zimowych. Dzięki licznym inwestycjom Krynica-Zdrój prężnie się rozwija jako wiodący ośrodek narciarstwa. Mogą tu zaszaleć zaawansowani narciarze i snowboardziści, a początkujący mogą zacząć przygodę z narciarstwem pod okiem licencjonowanych instruktorów.

 • Magiczne Ogrody Ogrody Miłości w Muszynie

  Muszyna to nie tylko popularne uzdrowisko słynące ze swoich ujęć i rozlewni wód mineralnych oraz sanatoriów. Muszyna zasługuje na miano miasta ogrodów. Odwiedzając Muszynę można zrelaksować się w największych w Polsce Ogrodach Sensorycznych (Ogrodach Zmysłów), wzmocnić duchowo w Ogrodach Biblijnych lub rozbudzić romantyczny nastrój w Ogrodach Miłości, zwanych też Magicznymi Ogrodami. Ogrody Miłości są atrakcyjne o każdej porze dnia, ale niepowtarzalny nastrój panuje w nich po zmierzchu. Warto to sprawdzić.

 • Camper Park Krynica-Zdrój Czarny Potok

  Urokliwa polana górska znajdująca się w dolinie Czarnego Potoku. Cisza i spokój pozwolą rozkoszować się pięknem nieskazitelnej natury przy filiżance porannej kawy czy pysznego śniadania. Szumiący górski potok przepływający przez pole, daje wytchnienie w upalne dni. Zaciszna okolica oraz położenie tuż obok lasu to największe atuty tego miejsca.

Znalazłeś błąd? Napisz do nas.

Zgłoś błąd lub poprawkę w opisie.

Napisz do nas
0
Would love your thoughts, please comment.x