Oferty sylwestrowe 2024/2025 w polskich górach!

Stoki narciarskie (trasy narciarskie i wyciągi) w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój słynie przede wszystkim jako uzdrowisko, którego sława sięga drugiej połowy XIX wieku. Otaczające Krynicę wzniesienia jeszcze w okresie międzywojennym uczyniły z tego miasta ważny ośrodek sportów zimowych. Dzięki licznym inwestycjom Krynica-Zdrój prężnie się rozwija jako wiodący ośrodek narciarstwa. Mogą tu zaszaleć zaawansowani narciarze i snowboardziści, a początkujący mogą zacząć przygodę z narciarstwem pod okiem licencjonowanych instruktorów.

Krynica-Zdrój i okolice oferują wiele wyciągów i tras narciarskich o różnym poziomie trudności. Ta obfitość i różnorodność sprawia, że gmina nie obawia się najazdu miłośników turystyki narciarskiej i jest w stanie obsłużyć tysiące miłośników nart i snowboardu, a kolejkom, wyciągom i trasom narciarskim towarzyszy odpowiednie zaplecze gastronomiczne.

Góra Parkowa

Góra Parkowa i prowadząca na jej szczyt kolej linowo-terenowa to jeden z symboli Krynicy. A na samej górze czeka „Kubusiowy Stok”, atrakcja dla najmłodszych i ich rodziców z bezpiecznym wyciągiem taśmowym SunKid. Mogą tam próbować swoich sił początkujący narciarze, ale jest to też świetne miejsce do zjazdów saneczkowych na różnego rodzaju sprzęcie.

Góra Krzyżowa

Położona niemal w centrum miasta Góra Krzyżowa (812 m n.p.m.) ze względu na profil stoku nadaje się dla narciarzy początkujących i średniozaawansowanych. Górę Krzyżową i położony tam ośrodek Henryk Ski ze względu na swoje położenie i kadrę instruktorską jest chętnie wybierany do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Dwie 4-osobowe kolejki krzesełkowe i wyciąg taśmowy dla początkujących umożliwiają skorzystanie z czterech tras o umiarkowanym stopniu trudności i dwóch przeznaczonych do nauki. Atutem ośrodka jest oświetlenie wszystkich tras. U podnóża góry można nabrać sił w „Gospodzie u Krakowiaka”, słynącej z tradycyjnej kuchni.

Słotwiny

Położony w Słotwinach, w północnej części Krynicy-Zdroju, na stoku Drabiakówki ośrodek Słotwiny Arena dysponuje dwoma linowymi kolejkami wyprzęganymi z 6-osobowymi krzesełkami, kolejka firmy Doppelmayr przy głównej trasie i krótsza kolejka „Słotwinka”, które zapewniają dużą przepustowość oraz wyciągiem taśmowym dla początkujących. Do wyboru jest 9 tras o różnym stopniu trudności, z których główna trasa nr 1 posiada homologację FIS. Część tras (w tym trasa główna) jest oświetlona, co umożliwia wieczorną jazdę. Miłośnicy narciarstwa mogą skorzystać z wypożyczalni i serwisu sprzętu narciarskiego oraz punktów gastronomicznych. Czynne są też szkółki narciarskie z doświadczoną kadrą instruktorską, a na najmłodszych czeka „Kubusiowy Plac Zabaw”. W 2019 roku na szczycie oddano do użytku wieżę widokową o drewnianej konstrukcji, a tradycją stało się witanie Nowego Roku u jej stóp.

Jaworzyna Krynicka

Stoki Jaworzyny Krynickiej mają znakomite naturalne warunki dla uprawiania sportów zimowych ze względu na długo utrzymującą się pokrywę śnieżną. Na stokach Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.) wytyczono 7 tras o różnym stopniu trudności, z których 4 ma homologację FIS. Dużą popularnością cieszy się niebieska III trasa jest popularna ze względu na dobre warunki śniegowe, a u stóp czerwonej trasy IIA jest „Mały Wacek”, wyciąg szkoleniowy dla dzieci, dzięki czemu trasa jest prawdziwie „rodzinna”. Czarna trasa V FIS o długości ok. 1 km stanowi wyzwanie dla bardziej zaawansowanych. Na szczyt wiedzie nowoczesna kolej gondolowa z dolną stacją w dolinie Czarnego Potoku, dokąd prowadzi najdłuższa oświetlona trasa zjazdowa w Polsce, licząca 2600 m. Ponadto do dyspozycji narciarzy są dwa 4-osobowe wyciągi krzesełkowe i kilka orczykowych. Zaplecze gastronomiczne zlokalizowane jest zarówno w dolnej części stoku, jak i na szczycie Jaworzyny, który jest jednym z atrakcyjniejszych punktów widokowych.

Tylicz

Tylicz to położona w gminie Krynica Zdrój wieś, która do 1934 roku miała prawa miejskie. Odległość z centrum Krynicy-Zdroju do Tylicza jest niewiele większa niż do ośrodka narciarskiego na stokach Jaworzyny Krynickiej. Narciarze mają do dyspozycji ośrodki narciarskie Tylicz Ski i Master Ski. Stacja Narciarska Tylicz Ski jest doskonałym miejscem na naukę narciarstwa i jazdy na snowboardzie. Stacja dysponuje dwiema kolejkami krzesełkowymi (dłuższą 3-osobową, obsługującą cztery najdłuższe trasy i krótszą 4-osobową), dwoma wyciągami orczykowymi i wyciągiem taśmowym oraz siedmioma trasami o umiarkowanym stopniu trudności. Centrum Narciarskie Master Ski zapewnia 6 tras o zróżnicowanym stopniu trudności oraz dwie nartostrady dla zaawansowanych. Na szczyt prowadzi 4-osobowa kolejka krzesełkowa oraz dwa wyciągi talerzykowate.

Przebywający w gminie Krynica-Zdrój narciarze i snowboardziści mogą wykupić karnet KRYNICA.ski, który uprawnia do dowolnego korzystania z trzech ośrodków narciarskich: Słotwiny w Krynicy-Zdroju oraz Tylicz Ski i Master Ski w Tyliczu, dzięki czemu można spróbować swoich sił na każdym z nich i wybrać ten, który najbardziej odpowiada.

0 0 głosy/ów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to położona w beskidzie sądeckim miejscowość turystyczna, która co roku przyciąga tysiące osób. Latem czas spędzić można na szlaku pieszym lub rowerowym, a zimą szusować na stokach licznych wyciągów narciarskich (m.in. Słotwiny Arena czy też Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka).

Ważniejsze atrakcje Krynicy: Deptak, Góra Parkowa, Jaworzyna Krynicka, pijalnie wód mineralnych, Wieża widokowa.

Ostatnio dodane atrakcje

 • Ruiny zamku w Muszynie

  Muszyna to znane uzdrowisko z sanatoriami i pijalniami wód mineralnych. Do Muszyny można też przyjechać na letni lub zimowy wypoczynek, bo w okolicy nie brakuje szlaków pieszych i rowerowych oraz dobrze zagospodarowanych stoków do uprawiania sportów zimowych. Spragnieni relaksu mogą odpocząć w muszyńskich Magicznych Ogrodach, a miłośnicy kultury i tradycji mogą poznawać cerkwie dawnego Klucza Muszyńskiego. Będąc w Muszynie, koniecznie trzeba zwiedzić tajemnicze ruiny XIV-wiecznego muszyńskiego zamku.

 • Jaworzyna Krynicka - trasa narciarska

  Krynica-Zdrój słynie przede wszystkim jako uzdrowisko, którego sława sięga drugiej połowy XIX wieku. Otaczające Krynicę wzniesienia jeszcze w okresie międzywojennym uczyniły z tego miasta ważny ośrodek sportów zimowych. Dzięki licznym inwestycjom Krynica-Zdrój prężnie się rozwija jako wiodący ośrodek narciarstwa. Mogą tu zaszaleć zaawansowani narciarze i snowboardziści, a początkujący mogą zacząć przygodę z narciarstwem pod okiem licencjonowanych instruktorów.

 • Magiczne Ogrody Ogrody Miłości w Muszynie

  Muszyna to nie tylko popularne uzdrowisko słynące ze swoich ujęć i rozlewni wód mineralnych oraz sanatoriów. Muszyna zasługuje na miano miasta ogrodów. Odwiedzając Muszynę można zrelaksować się w największych w Polsce Ogrodach Sensorycznych (Ogrodach Zmysłów), wzmocnić duchowo w Ogrodach Biblijnych lub rozbudzić romantyczny nastrój w Ogrodach Miłości, zwanych też Magicznymi Ogrodami. Ogrody Miłości są atrakcyjne o każdej porze dnia, ale niepowtarzalny nastrój panuje w nich po zmierzchu. Warto to sprawdzić.

 • Camper Park Krynica-Zdrój Czarny Potok

  Urokliwa polana górska znajdująca się w dolinie Czarnego Potoku. Cisza i spokój pozwolą rozkoszować się pięknem nieskazitelnej natury przy filiżance porannej kawy czy pysznego śniadania. Szumiący górski potok przepływający przez pole, daje wytchnienie w upalne dni. Zaciszna okolica oraz położenie tuż obok lasu to największe atuty tego miejsca.

Znalazłeś błąd? Napisz do nas.

Zgłoś błąd lub poprawkę w opisie.

Napisz do nas
0
Would love your thoughts, please comment.x