Oferty sylwestrowe 2024/2025 w polskich górach!

Ogrody Biblijne w Muszynie

Ogrody Biblijne w Muszynie są miejscem spotkania Boga z Człowiekiem i Człowieka z Bogiem. Powstały przy Parafii Rzymsko – Katolickiej PW. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie. To wyjątkowe miejsce opiszemy w poniższym artykule wraz z podaniem kilku ciekawostek.

Kilka najważniejszych faktów

  1. Ogrody Biblijne podzielone są na 5 ogrodów tematycznych.
    Miejsce zostało zrealizowane w konwencji trzech Świątyń: Świątyni Jerozolimskiej, Świątyni Parafialnej Św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie i Kościoła czasów mesjańskich.
  2. Obiekt jest czynny od maja do października. Godziny otwarcia ogrodów:
    Wtorek – sobota: 10:00 – 18:00
    Niedziela: 09:00 – 18:00
  3. Wstęp do ogrodów jest bezpłatny
    Istnieje możliwość bezpłatnego oprowadzania po Ogrodach Biblijnych przez przewodnika w dniach od wtorku do soboty. W niedzielę i święta każdy może zwiedzać ogrody indywidualnie, bez przewodnika – są to tak zwane „dni ciszy”.
  4. Powierzchnia ogrodów: 1,3 ha

5 OGRODÓW TEMATYCZNYCH

W Ogrodach można spotkać roślinność opisywaną w Biblii, a także obejrzeć rzeźby, architekturę i krajobrazy biblijne w wersji miniaturowej.
Pierwszy Ogród tematyczny przedstawia historię zbawienia.
Drugi Ogród tematyczny ukazuje Krajobrazy Biblijne, czyli układ geograficzny Ziemi Świętej.
Trzeci Ogród tematyczny związany jest z nauczaniem proroków.
Czwarty Ogród przeznaczony jest dla dzieci.
Piąty Ogród jest to Ogród Zakochanych w kształcie labiryntu.

WIZYTA W OGRODACH

Ogrody Biblijne są miejscem, w którym można oddać się medytacji w otoczeniu przyrody. Na trasie znajdują się tabliczki z cytatami z Pisma Świętego, co składnia do refleksji i stanowi zachętę do sięgnięcia po Biblię.

Ogrody Biblijne w Muszynie są przede wszystkim miejscem spotkania z miłującym Bogiem.

Niedaleko Ogrodów znajduje się kawiarnia oraz sklep z pamiątkami.

Zwiedzanie obiektu jest bezpłatne. Miejsce to można jednak wesprzeć dobrowolnymi datkami.

Jak może wyglądać wizyta w ogrodach?
– Oprowadzanie po Ogrodach Biblijnych: oprowadzanie z przewodnikiem trwa około 45 minut.
– Referat: „Milczenie Boga: czyli Opatrzność Boża a cierpienie człowieka”. Referat trwa 30 minut i jest dedykowany grupom zorganizowanym – grupa powinna liczyć minimum 10 osób.
– Animacje i zabawy okołobiblijne dla dzieci i młodzieży.

CIEKAWOSTKI

Ogrody Biblijne w Muszynie to jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce.

Ogrody zaprojektowała Pani Zofia Włodarczyk – wykładowczyni na Uniwersytecie Przyrodniczym w Krakowie i autorka książki Rośliny biblijne.

Pomysłodawcą Ogrodów Biblijnych w Muszynie jest Ks. Paweł Stabach.

Na końcu ogrodów znajduje się źródełko wody mineralnej – zdrój Maryja. Ze źródełka nieodpłatnie można korzystać w godzinach otwarcia Ogrodów.

Lokalizacja Ogrodów Biblijnych

0 0 głosy/ów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Muszyna

Muszyna to położona w dolinie Popradu miejscowość turystyczna, która na stałe wpisała się już na mapę górskich atrakcji. Wszystko za sprawą położonej tuż obok stacji narciarskiej Dwie Doliny.

Jednak Muszyna to też szereg innych atrakcji: lodowisko na Zapopradziu, Ogrody Zmysłów, Ogrody Biblijne (czynne latem), Dwie Doliny, Magiczne Ogrody, ruiny zamku baszty.

Muszyna ma również bogatą historię, a więc i zabytki, do których należą między innymi barokowy kościół pw. św. Józefa z XVII wieku, kapliczki św. Jana Nepomucena i św. Floriana na Rynku z przełomu XVII/XIX wieku, zabytkowy zespół domów mieszczańskich z XIX/XX wieku, czy też ruiny zamku starostów Państwa Muszyńskiego z XIV wieku. Istnieje tam również Muzeum Regionalne gdzie turyści mogą się dowiedzieć więcej o historii Muszyny oraz zobaczyć wiele zabytków odnalezionych podczas tamtejszych licznych wykopalisk.

Ostatnio dodane atrakcje

  • Ruiny zamku w Muszynie

    Muszyna to znane uzdrowisko z sanatoriami i pijalniami wód mineralnych. Do Muszyny można też przyjechać na letni lub zimowy wypoczynek, bo w okolicy nie brakuje szlaków pieszych i rowerowych oraz dobrze zagospodarowanych stoków do uprawiania sportów zimowych. Spragnieni relaksu mogą odpocząć w muszyńskich Magicznych Ogrodach, a miłośnicy kultury i tradycji mogą poznawać cerkwie dawnego Klucza Muszyńskiego. Będąc w Muszynie, koniecznie trzeba zwiedzić tajemnicze ruiny XIV-wiecznego muszyńskiego zamku.

  • Jaworzyna Krynicka - trasa narciarska

    Krynica-Zdrój słynie przede wszystkim jako uzdrowisko, którego sława sięga drugiej połowy XIX wieku. Otaczające Krynicę wzniesienia jeszcze w okresie międzywojennym uczyniły z tego miasta ważny ośrodek sportów zimowych. Dzięki licznym inwestycjom Krynica-Zdrój prężnie się rozwija jako wiodący ośrodek narciarstwa. Mogą tu zaszaleć zaawansowani narciarze i snowboardziści, a początkujący mogą zacząć przygodę z narciarstwem pod okiem licencjonowanych instruktorów.

  • Magiczne Ogrody Ogrody Miłości w Muszynie

    Muszyna to nie tylko popularne uzdrowisko słynące ze swoich ujęć i rozlewni wód mineralnych oraz sanatoriów. Muszyna zasługuje na miano miasta ogrodów. Odwiedzając Muszynę można zrelaksować się w największych w Polsce Ogrodach Sensorycznych (Ogrodach Zmysłów), wzmocnić duchowo w Ogrodach Biblijnych lub rozbudzić romantyczny nastrój w Ogrodach Miłości, zwanych też Magicznymi Ogrodami. Ogrody Miłości są atrakcyjne o każdej porze dnia, ale niepowtarzalny nastrój panuje w nich po zmierzchu. Warto to sprawdzić.

  • Camper Park Krynica-Zdrój Czarny Potok

    Urokliwa polana górska znajdująca się w dolinie Czarnego Potoku. Cisza i spokój pozwolą rozkoszować się pięknem nieskazitelnej natury przy filiżance porannej kawy czy pysznego śniadania. Szumiący górski potok przepływający przez pole, daje wytchnienie w upalne dni. Zaciszna okolica oraz położenie tuż obok lasu to największe atuty tego miejsca.

Znalazłeś błąd? Napisz do nas.

Zgłoś błąd lub poprawkę w opisie.

Napisz do nas
0
Would love your thoughts, please comment.x