Oferty sylwestrowe 2024/2025 w polskich górach!

Wieża widokowa w koronach drzew

Wieża widokowa w Krynicy–Zdroju znajduje się na szczycie jednej ze stacji narciarskich – Słotwiny Arena.
Budowa wieży trwała 2 lata i zakończyła się w sierpniu 2019 roku i od tej pory jest ona dostępna dla turystów o każdej porze roku. To właśnie w drodze na szczyt wieży widokowej można poczuć klimat Krynicy-Zdroju, miasta otoczonego wzgórzami Góry Parkowej, Jasiennika oraz Góry Krzyżowej.

Wybierając się na sylwestra do Krynicy warto odwiedzić ten niezwykły punkt widokowy (nawet pomimo dość wysokiej ceny biletów wstępu).

Wieża widokowa o wysokości 49,5 metra

 1. Lokalizacja
 2. Wieża znajduje się na szczycie słynnej stacji narciarskiej Słotwiny Arena, na wysokości 896 m.n.p.m. Ścieżka prowadząca do punktu widokowego biegnie w koronach drzew nad lasem pasma Jaworzyny Krynickiej. Takie otoczenie kilkakrotnie potęguje pozytywne emocje u osób uwrażliwionych na piękno natury oraz na górskie krajobrazy. Ze szczytu rozciąga się widok na Beskid Sądecki i Tatry. Na wieżę można dotrzeć spacerem (1030 m) podziwiając po drodze wspaniałe widoki lub kolejką krzesełkową.

 3. Drewniana konstrukcja
 4. Wieża widokowa w Krynicy – Zdroju to wieża o wyjątkowej drewnianej konstrukcji.

  Zaprojektowana i wykonana została przez Polskich specjalistów. Już na pierwszy rzut oka widać tutaj solidność i jakość wykonania. Do punktu widokowego prowadzi ścieżka wykonana z drewna robinii akacjowej, które słynie z bardzo dobrej trwałości i ze swoich walorów estetycznych. Naturalne materiały, z których została wykonana ścieżka prowadząca do wieży, zdecydowanie wpływają na nasz odbiór pięknego otoczenia i sprzyjają kontemplowaniu przyrody w drodze na szczyt.

 5. Materiały edukacyjne na trasie ścieżki
 6. Rekomendujemy wycieczkę na wieżę widokową wraz ze swoimi pociechami.

  Interaktywne tablice edukacyjne napotykane po drodze na pewno zainteresują najmłodszych. Dzięki przyciągającym wzrok materiałom edukacyjnym dzieci zapoznają się z wyjątkową fauną i florą regionu. Nauka poprzez zabawę jest atrakcyjna i bardzo skuteczna. W otoczeniu przyrody zostają pobudzone wyobraźnia i kreatywność nie tylko u dzieci, ale też u dorosłych.

W drodze na szczyt każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy, że z wycieczki będą zadowoleni zarówno dorośli, jak i dzieci.

Przydatne informacje

 1. Godziny otwarcia wieży widokowej
 2. Od poniedziałku do niedzieli: 9:00 – 15:00 (w sezonie jesienno-zimowym od 10:00 do 15:00)

 3. Ceny biletów
 4. Początkowo bilet NORMALNY bilet wejścia na wieżę widokową kosztował 39 zł a ULGOWY 32 zł, obecnie bilet NORMALNY kosztuje 49 zł, a ULGOWY 42 zł.
  Bilet wejścia na Wieżę widokową + wjazd koleją krzesełkową – NORMALNY – 57 zł , ULGOWY – 47 zł.
  Bilet wejścia na Wieżę widokową + wjazd i zjazd koleją krzesełkową – NORMALNY – 69 zł , ULGOWY – 55 zł.
  Dzieci do 3 lat – GRATIS.

 5. Przy wejściu na szczyt można zostawić swoje pieski w specjalnie do tego przygotowanych kojcach.
 6. Honorowana jest Karta Dużej Rodziny.
 7. Bilety mogą zostać kupione tylko na miejscu. Nie istnieje obecnie możliwość wcześniejszego kupna biletów online.
 8. Ścieżka prowadząca na szczyt wieży przystosowana jest również dla osób niepełnosprawnych dzięki jej odpowiedniemu nachyleniu między 2-6%.

Poniżej przedstawimy Wam kilka ujęć z drogi prowadzącej na szczyt wieży, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że żadne słowa nie oddadzą tak dobrze uroku tego miejsca jak właśnie obrazy.
Wieża widokowa w Krynicy - zdj01

Wieża widokowa w Krynicy - zdj02

Wieża widokowa w Krynicy - zdj03

Lokalizacja wieży widokowej

0 0 głosy/ów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to położona w beskidzie sądeckim miejscowość turystyczna, która co roku przyciąga tysiące osób. Latem czas spędzić można na szlaku pieszym lub rowerowym, a zimą szusować na stokach licznych wyciągów narciarskich (m.in. Słotwiny Arena czy też Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka).

Ważniejsze atrakcje Krynicy: Deptak, Góra Parkowa, Jaworzyna Krynicka, pijalnie wód mineralnych, Wieża widokowa.

Ostatnio dodane atrakcje

 • Ruiny zamku w Muszynie

  Muszyna to znane uzdrowisko z sanatoriami i pijalniami wód mineralnych. Do Muszyny można też przyjechać na letni lub zimowy wypoczynek, bo w okolicy nie brakuje szlaków pieszych i rowerowych oraz dobrze zagospodarowanych stoków do uprawiania sportów zimowych. Spragnieni relaksu mogą odpocząć w muszyńskich Magicznych Ogrodach, a miłośnicy kultury i tradycji mogą poznawać cerkwie dawnego Klucza Muszyńskiego. Będąc w Muszynie, koniecznie trzeba zwiedzić tajemnicze ruiny XIV-wiecznego muszyńskiego zamku.

 • Jaworzyna Krynicka - trasa narciarska

  Krynica-Zdrój słynie przede wszystkim jako uzdrowisko, którego sława sięga drugiej połowy XIX wieku. Otaczające Krynicę wzniesienia jeszcze w okresie międzywojennym uczyniły z tego miasta ważny ośrodek sportów zimowych. Dzięki licznym inwestycjom Krynica-Zdrój prężnie się rozwija jako wiodący ośrodek narciarstwa. Mogą tu zaszaleć zaawansowani narciarze i snowboardziści, a początkujący mogą zacząć przygodę z narciarstwem pod okiem licencjonowanych instruktorów.

 • Magiczne Ogrody Ogrody Miłości w Muszynie

  Muszyna to nie tylko popularne uzdrowisko słynące ze swoich ujęć i rozlewni wód mineralnych oraz sanatoriów. Muszyna zasługuje na miano miasta ogrodów. Odwiedzając Muszynę można zrelaksować się w największych w Polsce Ogrodach Sensorycznych (Ogrodach Zmysłów), wzmocnić duchowo w Ogrodach Biblijnych lub rozbudzić romantyczny nastrój w Ogrodach Miłości, zwanych też Magicznymi Ogrodami. Ogrody Miłości są atrakcyjne o każdej porze dnia, ale niepowtarzalny nastrój panuje w nich po zmierzchu. Warto to sprawdzić.

 • Camper Park Krynica-Zdrój Czarny Potok

  Urokliwa polana górska znajdująca się w dolinie Czarnego Potoku. Cisza i spokój pozwolą rozkoszować się pięknem nieskazitelnej natury przy filiżance porannej kawy czy pysznego śniadania. Szumiący górski potok przepływający przez pole, daje wytchnienie w upalne dni. Zaciszna okolica oraz położenie tuż obok lasu to największe atuty tego miejsca.

Znalazłeś błąd? Napisz do nas.

Zgłoś błąd lub poprawkę w opisie.

Napisz do nas
0
Would love your thoughts, please comment.x